ÖĞRENCİ YAZILARI

"NASIL BİR MEMLEKET İSTERİM"

HER ŞEY GÜZEL OLACAK  
      Memleket,bir insanın evidir,barındığı yerdir,eğlendiği yerdir, sevdiği kişilerin olduğu yerdir. Memleket,bir insanın mutlu olduğu yerdir.
      Ben, sevgi dolu,saygı dolu,hoşgörü ve anlayış  dolu bir memleket isterim. Barış dolu,paylaşımcı bir memleket.Öyle bir memleket isterim ki savaş kelimesi bu memlekette geçmesin. Hayvanlar  rahat yaşasın,ağaçlar kesilmesin, insanlar onlara zarar vermesin.Ne kavga olsun,ne küslük.Herkes birbirini çok sevsin. Kimse kimseye kin tutmasın.Kimsenin düşmanı olmasın,herkes dost olsun.Kuşlar gökte sözle,kediler yerde elle sevilsin.Hak, hukuk ,adalete önem verilsin.Herkesin hakkı eşit olsun. 
      Böyle bir memleket istiyorum.Herkes rahat ve mutlu. Haksızlık ,adaletsizlik yok. Herkes eşit…
Bengisu BAŞAR
5/D Sınıfı

Memleketim

Bir memleket istemez misiniz? Tarihi olan bir memleket isterim. Denizi bol, kırları bol olan, insanları terbiyeli olan bir memleket. Ben isterim. Öbür yerlerden değişik olsun. Çocuklar, büyükler herkes uyum içinde olsun. Hayvanlarla, çiçeklerle dolsun. Suyu temiz, havası bol olsun. Hayatta böyle bir yer olsun. Olsun ki insanlar birlikte yaşasın. Bombalar patlamasın, terör örgütleri oluşmasın. Savaş doğmasın. Hayat zorlaşmasın.

Ege ERTOP